Wiadomość z Brukseli PDF Drukuj Email

Uczniowie: Kamil Smaczny i Artur Skotarek wraz z opiekunami panią Urszulą Kapuścińską i panem Grzegorzem Rokoszem wrócili z czterodniowej wycieczki do Brukseli. Wyjazd ten był nagrodą w konkursie na flagę planety Ziemi. Nasi uczniowie zajęli trzecie miejsca w Europie w swoich kategoriach wiekowych. Wśród 9 nagrodzonych (po trzech w poszczególnych kategoriach) uczniów z 25 krajów Unii oraz Norwegii i Szwajcarii  znalazło się 5 Greków, 1 Austriak, 1 Maltańczyk oraz dwóch Polaków - Kamil Smaczny i Artur Skotarek z naszego gimnazjum. Nagrodę Arturowi wręczył Książę Belgii Filip, a Kamilowi Gunter Vergheugen. Wizyta w Brukseli odbyła się w czasie trwania „Tygodnia Ziemi i Kosmosu" zorganizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną ESA. Cała czwórka wzięła udział w bardzo ciekawym programie przygotowanym przez organizatorów.

Zdjęcie przedstawiające Artura Skotarka z księciem Belgii Filipem

Zdjęcie przedstawiające Kamila Smacznego z Guterem Vergheugenem