Największy sukces w historii Zespołu Muzyki Dawnej "Hortus Musicus"!!! PDF Drukuj Email
Podczas XXXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum" w Kaliszu odbywającego się w dn. 7-12.02.2011 ubiegłoroczne absolwentki naszej szkoły działające w zespole muzyki dawnej "Hortus Musicus" odniosły swój największy sukces w karierze pierwszy raz przywożąc z tego najbardziej prestiżowego polskiego Festiwalu Muzyki Dawnej dwie nagrody (Srebrną i Brązową Harfę Eola) w dwóch różnych kategoriach konkursowych (kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych i kategorii zespołów instrumentalnych). Dodatkową nagrodą dla zespołu jest nominacja Jury konkursowego do udziału w Festiwalu Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia w Radomiu. W skład zespołu wchodzą Katarzyna Gołębiowska, Joanna Talarek, Milena Dworkiewicz, Olga Szęszoł, Agnieszka Gurgul, Marcelina Szczurek. Instruktorem zespołu jest Tomasz Nowakowski. Tutaj zobaczysz zdjęcia z uroczystości wręczenia nagród.