"MAŁA INWENTARYZACJA PRZYRODNICZA" Drukuj Email

W dniu 5 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły – członkowie kółka biologicznego prowadzonego przez panią Urszulę Pezdę, wzięli udział w projekcie ekologicznym pt. "Mała inwentaryzacja przyrodnicza". Projekt ten realizowany jest przez Nadleśnictwo Tuszyma i ma na celu wykazać jaki wpływ na różnorodność biologiczną ma wycinka drzew i gospodarka komercyjna w lesie.

Uczniowie pod opieką pracowników nadleśnictwa oznaczali i liczyli gatunki roślin i zwierząt na wyznaczonych obszarach. Uzyskane dane nanosili na przygotowane karty obserwacji. Po zakończeniu pracy zespołów nadleśniczy pan Artur Święch podsumował wyniki i dokonał ich interpretacji. Uczniowie obiecali wykonać prezentację multimedialna z przeprowadzonej inwentaryzacji. Na koniec w nagrodę za rzetelną i sumienną pracę, bawili się przy grillu.