MARSZ GODNOŚCI Email

Już czwarty raz w Mielcu Polskie Stowarzyszenie Osób Upośledzonych Umysłowo zorganizowało Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Dzień ten jest bardzo ważny nie tylko dla nich, ale także dla nas, ponieważ zwraca uwagę na fakt, że osoby te żyją wśród nas i zasługują na naszą pomoc, zrozumienie oraz akceptację. W marszu wzięło udział wiele osób, którym nie jest obojętny los niepełnosprawnych. Wśród nich znaleźli się również uczniowie naszej szkoły - członkowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Aliny Pietras.

Tradycją Dnia Godności jest też wręczenie statuetki Niepokonany, wyróżnienia dla osób, które wspierają społeczność osób niepełnosprawnych. Miło nam poinformować, że W tym roku otrzymała ją nasza pani dyrektor Małgorzata Wacławska, która od wielu lat wspiera placówki Stowarzyszenia, udostępnia nieodpłatnie salę i sprzęt gimnazjum oraz umożliwia korzystanie z pomocy pracowników szkoły. Serdecznie gratulujemy!