PIERWSZA POMOC NIE MA DLA NICH TAJEMNIC Drukuj Email

W Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbył się Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Gimnazjalnych. Celem konkursu była popularyzacja tematyki pierwszej pomocy wśród młodzieży gimnazjalnej, a zwłaszcza umiejętności praktycznych w tym zakresie.

W imprezie udział wzięło 16 drużyn (31 uczniów) z 7 gimnazjów powiatu mieleckiego. Konkurs składał się z części teoretycznej - obejmującej test wiadomości oraz z części praktycznej, którą stanowiły 2 konkurencje: postępowanie w przypadku osoby nieprzytomnej-oddychającej oraz postępowanie w sytuacji zatrzymania akcji serca (resuscytacja krążeniowo-oddechowa).

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Paulina Cieśla Anna Zdziebło, które zajęły I miejsce, Agata SkibaOliwia Lipińska, zdobywczynie III miejsca oraz Nikola Szwaja oraz Marek Marszałek (V miejsce). Dodatkowo Paulina Cieśla zdobyła dwie nagrody indywidualne: za najlepiej wykonaną resuscytacje oraz dla najefektywniejszej zawodniczki.

Fotografie i informacje pochodzą ze strony ZST w Mielcu.