Dzień Otwarty, czyli… NOWA SZKOŁA-NOWE MOŻLIWOŚCI PDF Drukuj Email

„Moje miejsce-mój świat” to hasło tegorocznego Dnia Otwartego organizowanego dla przyszłych uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu.  Z zaproszenia skorzystało wielu uczniów i ich rodziców. Tym razem mieliśmy wrażenie, że nasza szkoła to już SP 7 – sale, korytarze i inne zakamarki Gim2 zapełniły się przyszłymi uczniami klas pierwszych, czwartych, piątych, szóstych i siódmych, które zostaną utworzone w nowym roku szkolnym. Pomimo tak wielkiej „różnorodności” kandydatów, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wspólnie z nauczycielami i gimnazjalistami odkrywali nowa szkołę, poznawali jej atuty. Mogli zobaczyć, jacy jesteśmy naprawdę i dlaczego właśnie tutaj warto kontynuować naukę.

   Dzień Otwarty rozpoczął się od krótkiej części oficjalnej.  Już po chwili przyszli uczniowie SP 7 mogli zobaczyć umiejętności i pasje naszej młodzieży: gimnastyka artystyczna, taniec, różne dyscypliny sportowe, pokazy modeli latających. „Przewodnicy”, czyli gimnazjaliści z samorządu uczniowskiego ubrani w kolorowe kamizelki, zaczynają oprowadzać gości. Wprowadzają ich w nowy, fascynujący świat biologii, uczestniczą w pasjonujących pokazach i doświadczeniach z chemii oraz fizyki, podróżują po kontynentach i państwach na lekcji geografii. W kolejnych salach przekonują się, że „matematyka (roz)rusza nie tylko geniusza”. Pędzą na 1. piętro i po chwili stają się operatorami robotów. Tuż obok fascynujący świat przedmiotów humanistycznych: język polski, historia, języki obce. Nieco dalej – sztuka. Jesteś twórczy/-a, kreatywny/-a, chcesz rozwijać swoje uzdolnienia muzyczne, plastyczne, aktorskie… – nasza szkoła będzie dla Ciebie dobrym miejscem!

   Szybko została przełamana bariera nieśmiałości. Trudno było odróżnić naszych gości od gimnazjalistów, mieliśmy wrażenie, że już są „u siebie”. Bardzo chętnie angażowali się w przygotowane przez naszych nauczycieli i uczniów zajęcia, konkursy, zabawy. Razem tańczyli, malowali, śpiewali, uczestniczyli w konkursach. Z wypiekami na twarzy wykonywali doświadczenia, rozwiązywali łamigłówki, oglądali pojedynki robotów, uczyli się savoire-vivre, poznawali fascynującą wiedzę z różnych przedmiotów, oglądali wystawy i pokazy. Mogli się przekonać, jak dobrze i nowocześnie są wyposażone nasze klasopracownie. Poznali swoich przyszłych nauczycieli i ich nowatorskie metody pracy. Wkroczyli w niezwykły świat nauki i sztuki, którym będą mogli się pasjonować w nowej szkole. Zobaczyli na własne oczy, że zdobywanie wiedzy może być ciekawe i „przyjazne” dla młodego człowieka. Poczuli atmosferę przyszłej szkoły i sprawdzili, że Gimnazjum nr 2 w Mielcu to nie tylko nauka, ale również bogata oferta zajęć pozalekcyjnych.

   Wszyscy razem - uczniowie, nauczyciele i rodzice – stworzymy reaktywowaną „Siódemkę”. Nowe miejsce, gdzie w jak najlepszych warunkach będą mogły się kształcić kolejne pokolenia młodych ludzi. Gwarantujemy wysoki poziom nauczania, przyjazną atmosferę, bezpieczeństwo, nowoczesną bazę dydaktyczną. To może być dla wielu z Was, naszych miłych gości, „WASZE miejsce-WASZ świat”. Tutaj zawsze najważniejszy będzie wszechstronny rozwój młodego człowieka. W nowej Szkole Podstawowej nr 7 w Mielcu Wasze marzenia mogą stać się rzeczywistością!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do strony głównej

 

URZĄD MIEJSKI

herb_urzad_miejski_d_36

ARCHIWUM SUKCESÓW

SZKOLNE MOODLE

DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

KINOSZKOŁA

 
 

I TY MOŻESZ POMÓC

Pogoda w Mielcu

Od 2004 roku...

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2863354