KSIĄŻKA WCZORAJ I DZIŚ Drukuj Email

To już kolejna lekcja poza murami szkoły.  W dniu 30 listopada  2015 r. uczniowie klasy 1d uczestniczyli w lekcji muzealnej, zorganizowanej przez Muzeum Regionalne w Mielcu na temat „Książka wczoraj i dziś”.  Uczniowie poznali historię książki od początków do współczesności.

Więcej…
 
LITERACKI KONKURS "SZKOLNE OPOWIEŚCI WIGILIJNE" Drukuj Email

opwigRusza kolejna edycja literackiego konkursu "Szkolne Opowieści Wigilijne". Wszystkich zainteresowanych uczniów prosimy o zgłaszanie się do swoich nauczycieli języka polskiego do 14 grudnia 2015 roku.


Konkurs odbędzie się 16 grudnia (środa) o godz. 14.30.

 
BADMINTON - PIERWSZE SZLIFY PDF Drukuj Email

Badminton_dziewczetaW dniu 26 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół w Straszęcinie odbył się półfinał wojewódzki dziewcząt w Badmintonie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 1D : Milena Barszcz, Dominika Szklarz i Wiktoria Batog. Dziewczęta w silnie obsadzonej stawce 12 drużyn z województwa zdobywały pierwsze szlify w tej konkurencji. Udział w zawodach był okazją dla nich aby sprawdzić własne umiejętności w grze ze starszymi koleżankami oraz bliżej poznać tajniki tego ciekawego sportu. Gratulujemy również wygranej w pojedynczych singlach. Opiekun: Piotr Krempa.

 
SPOTKANIA Z RODZICAMI Drukuj Email

spot_rInformujemy, że w dniu 25 listopada 2015 roku (środa) odbędą się spotkania z rodzicami uczniów według harmonogramu, który znajduje się w tym miejscu.

W razie braku miejsc parkingowych będzie możliwość wjazdu na boisko szkolne.

 
AWANS DO FINAŁU TURNIEJU Drukuj Email

14 listopada w Krakowie odbyły się eliminacje w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Wśród uczestników były dwie drużyny z naszej szkoły. Wind Team Mielec, który tworzą uczniowie kl. 1h Bartłomiej Polak, Wojciech Koszelski, Mikołaj Madej zajęli premiowane awansem do finału 5 miejsce. Druga drużyna w składzie Eryk HalaburdaMichał Krawiec, uczniowie klasy 3d jako Mieleckie Turbiny uplasowali się na 14 pozycji.

Więcej…
 
ĆWICZENIA W KLUBIE FITNESS Drukuj Email

Młodzież naszego gimnazjum (kl.3b i 2f) w ramach uatrakcyjnienia zajęć wychowania fizycznego uczestniczyła w zajęciach w klubie Joy fitness. Uczniowie ćwiczyli zgodnie z nową koncepcją treningową, polegającą na napięciu i rozluźnieniu mięśni, ćwiczeniach oddechowych i kompleksowym treningu funkcjonalnym.

Więcej…
 
BADMINTON TWOJĄ PASJĄ! Drukuj Email

18 listopada w hali sportowej w Straszęcinie odbył się półfinał wojewódzki w badmintonie. W zawodach udział wzięło 12 drużyn z naszego województwa. Nasze gimnazjum reprezentowali: Mateusz WałekJakub ĆwiękaKrzysztof KobosMichał Parys.

Więcej…
 
NAUKA NIE TYLKO W MURACH SZKOŁY Drukuj Email

Nauka nie może odbywać się tylko w murach szkoły. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna przygotowuje uczniów do korzystania z  różnych typów bibliotek. Jednym z nich jest biblioteka publiczna, gdzie  uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum  odbywali warsztaty. 

Więcej…
 
SZCZYPIORNIŚCI W GIM2 PDF Drukuj Email

Rczna_18.11.2015W dniu 18 listopada w Gimnazjum nr2 gościła drużyna SPR Stal Mielec. Zawodnicy piłki ręcznej przeprowadzili z uczniami dwie pokazowe lekcje. Mamy nadzieję, iż wsród uczniów naszego gimnazjum znajdą się przyszli zawodnicy tej ekstraklasowej drużyny.

 
KONKURS CZYTELNICZY Drukuj Email

W dniu 15 grudnia 2015 roku biblioteka szkolna organizuje I etap  konkursu czytelniczego  "Sapkowski – saga o Wiedźminie".

Uczniowie, którzy chcą się zmierzyć z twórczością Andrzeja Sapkowskiego – polskiego mistrza fantasy, mogą zgłaszać się do udziału w konkursie u nauczyciela bibliotekarza, pani Urszuli Kośli.

 
RADNI MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ Drukuj Email

W dniu 18 listopada 2015 r.  o godz. 11 w sali Jana Pawła II w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie Radnych Młodzieżowej Rady  z władzami miasta. Prezydent Mielca Pan Daniel Kozdęba zainaugurował pracę Młodzieżowej Rady Miejskiej, wyrażając nadzieję na owocną współpracę i ciekawe pomysły młodych radnych, które przyczynią się do dalszego rozwoju miasta. Uroczyste zaprzysiężenie nastąpi w dniu 30 listopada.

Naszą szkołę reprezentują: Eryk Winiarz, Mikołaj Broniewski i Maksymilian Szwaja.

Więcej…
 
MIEJSKIE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI Drukuj Email

W dniu 11 listopada delegacja uczniów naszego gimnazjum w składzie: Gabriela Palimąka, Weronika Piechota i Oskar Tomanek (uczniowie kl. 3b) wzięła udział  w miejskich obchodach Święta Niepodległości.

Więcej…
 
PRESTIŻOWE KONCERTY ZESPOŁU PDF Drukuj Email

Zespół muzyki dawnej Hortus Musicus działający pod patronatem Samorządowego Domu Kultury w Mielcu, w skład którego wchodzą uczniowie naszego gimnazjum: Weronika Cisińska (kl. 3e), Agnieszka Guła (kl. 2b), Kalina Rokosz (kl. 2e), Zuzanna Żybula (kl. 2e) i Kamil Leśniak (kl. 2e) bierze udział w wielu prestizowych imprezach w naszym mieście i Polsce.

 

Więcej…
 
SPORTOWA DEBATA UCZNIOWSKA Drukuj Email

W bieżącym roku szkolnym nasze gimnazjum przystąpiło do ogólnopolskiej, organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, kampanii "Wf z klasą". Głównym przesłaniem programu jest udoskonalanie zajęć wychowania fizycznego, zwiększanie świadomej aktywności młodzieży, atrakcyjna edukacja prozdrowotna oraz podniesienie prestiżu wychowania fizycznego. Pierwszym krokiem, mającym na celu wytyczenie kierunku dalszych działań, była SPORTOWA DEBATA UCZNIOWSKA.  5 listopada 2015 roku 45- ciu przedstawicieli klas drugich i trzecich spotkało się z koordynatorem programu Barbarą Dobrowolską oraz nauczycielami wspierającymi: Bartoszem Machnikiem i Maciejem Karasińskim.

Więcej…
 
MIEJSKA RADA MŁODZIEŻOWA PDF Drukuj Email

Dnia 6 listopada 2015 roku (piątek)  w  sali nr 1 w godzinach od 9.00 do 14.00 odbędą się wybory do Miejskiej Rady Młodzieżowej.

Wszystkich uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu. Lista kandydatów, spośród których wyłonionych  zostanie  3 radnych, znajduje się w gablocie informacyjnej Samorządu Uczniowskiego.

 
I MIEJSCE W POWIECIE W SZACHACH PDF Drukuj Email

Tenis_stoowy_2015W dniu 30.10.2015 w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbył się Finał Powiatowy w Szachach Drużynowych. Nasz zespół w składzie: Agnieszka Guła, Aleksy Szwakop, Mikołaj Jarosz i Jan Żola zajął I miejsce. Gratulujemy. Opiekun: Marta Strycharz.

 
„DZIEŃ ŻAKA” JAKIEGO JESZCZE NIE BYŁO!!! PDF Drukuj Email

28 października to dzień długo wyczekiwany przez nowych uczniów Gimnazjum nr 2 w Mielcu. Właśnie wtedy pierwszoklasiści mieli złożyć ślubowanie i stać się pełnoprawnymi GIMNAZJALISTAMI. „Dzień Żaka” to wspaniała impreza, która już stała się trwałym elementem naszej tradycji. Jak co roku, głównym organizatorem był Samorząd Uczniowski kierowany przez opiekunów p. Alinę Pietras i p. Ewę Dworkiewicz. Zaangażowanie bardzo wielu uczniów, ich rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły dało wspaniały efekt. Świetna organizacja, ciekawa scenografia, doskonała oprawa muzyczna, profesjonalnie pod każdym względem przygotowana impreza. A co najważniejsze - niesamowite przeżycia widzów i uczestników.

GALERIA ZDJĘĆ

Więcej…
 
BARWY MOJEJ OJCZYZNY Drukuj Email

W październiku odbyła się V edycja Konkursu Poezji i Piosenki „Barwy Mojej Ojczyzny” organizowanego przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893”.
II nagrodę w kategorii recytacja zdobyła Julia Mazur z klasy 1g. Wyróżnienie w kategorii piosenka wywalczyła Kalina Rokosz z klasy1e.
Uczestnikom i opiekunom gratulujemy!

Więcej…
 
ROK CZYTELNICTWA PDF Drukuj Email

Rok szkolny 2015/2016 to rok rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród uczniów. Nasze gimnazjum zaplanowało szereg działań wpisujących się w ten kierunek.

Więcej…
 
II MIEJSCE GABRYSI W SKOKU W DAL PDF Drukuj Email

Skok_Gabrysia_TorbaW Rzeszowie odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w Lekkiej Atletyce. Bardzo dobre II miejsce zajęła Gabriela Torba uzyskując w skoku w dal wynik 4,90m. Dobrze również zaprezentowała się Anna Zdziebło, która na 600m wynikiem 1:52 uzyskała 12 miejsce w województwie. Gratulujemy! Opiekun: Bartosz Machnik.

 
ANGLIA-KORNWALIA-DEVON PDF Drukuj Email

W tym roku szkolnym w naszej szkole realizujemy projekt edukacyjno - językowy do Anglii. Wszystkie osoby zainteresowane projektem zapraszamy do zapoznania się z tym plikiem.
WAŻNE:
W SPRAWIE ZALICZKI W KWOCIE 400ZŁ PROSIMY O INDYWIDUALNY KONTAKT Z OPIEKUNAMI PROJEKTU

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 37

URZĄD MIEJSKI

herb_urzad_miejski_d_36

ARCHIWUM SUKCESÓW

SZKOLNE MOODLE

DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

KINOSZKOŁA

 
 

I TY MOŻESZ POMÓC

Pogoda w Mielcu

Od 2004 roku...

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2545442